ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO nr KRS 0000180500

+48 501 001 026

Pon -Pt 8:00 - 16:00

Staż/wolontariat

Staż w naszych ośrodkach

Oferujemy bezpłatny staż w jednym z dwóch naszych ośrodków z dorosłymi osobami z zaburzeniami psychicznymi. W ramach stażu masz możliwość bezpośredniego kontaktu z podopiecznymi ośrodków przy wsparciu naszych pracowników. Dzięki temu nabierzesz pewności w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi, rozwiniesz umiejętności terapeutyczne, pogłębisz zdobytą na studiach wiedzę z zakresu zaburzeń. Ponadto masz możliwość zapoznania się z prowadzeniem dokumentacji medycznej. Do Twoich obowiązków będzie należeć bezpośrednia praca z podopiecznymi, uzupełnianie dokumentacji stażowej, obserwacja pracy terapeuty z podopiecznym. Wraz z rozwojem swoich umiejętności terapeutycznych oraz nabraniem pewności siebie w pracy z osobami zaburzonymi będziesz mógł prowadzić indywidualne oraz grupowe terapie. Dni, kiedy będziesz odbywać staż dopasowane są do Twoich zajęć bądź pracy. Minimalna ilość dni stażu do odbycia w tygodniu to 1 dzień – 6 godzinny dzień plus 1h odprawy.
Czas stażu: 150 h bądź 320 h. W czasie Twojej pracy masz gwarantowaną możliwość jej superwizji. Po zakończonym stażu dostaniesz dokument poświadczający jego odbycie. Po zakończonym stażu istnieje możliwość zatrudnienia.

 

Staż w przedszkolu

Oferujemy możliwość odbycia bezpłatnego stażu w naszym przedszkolu integracyjnym. Staż pozwoli Ci na poznanie wielu technik pracy z dziećmi. Będziesz mieć możliwość przebywania na zajęciach jako wsparcie dla prowadzącego jak i w formie zaliczenia stażu sam poprowadzisz takie zajęcia. Stażysta uczestniczy w całym planie dnia prowadzenia przedszkola. Ma możliwość obserwacji różnego rodzaju prowadzonych zajęć tj., TUS, TZA, SI.
Czas stażu: 150 h bądź 320 h. Po zakończonym stażu dostaniesz dokument poświadczający jego odbycie. Po zakończonym stażu istnieje możliwość zatrudnienia.

 

Wolontariat

Dla osób, które chcą wesprzeć naszych podopiecznych w codziennym funkcjonowaniu przygotowaliśmy możliwość wolontariatu. Celem wolontariatu jest nauka podopiecznych, pomoc w wykonywaniu obowiązków. Zadaniem wolontariuszy nie jest wykonywanie obowiązków za podopiecznych a wsparcie przy ich wykonywaniu w celu aktywizacji. Wspólne wyjścia i spędzanie czasu wolontariuszy z podopiecznymi, są idealną okazją, by poznać siebie nawzajem. Każdy wolontariusz jest pod stałą opieką pracowników.