ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO nr KRS 0000180500

+48 501 001 026

Pon -Pt 8:00 - 16:00

Biegiem Pomagam 2022

BIEGIEM POMAGAM dzieciom i młodzieży, które mierzą się z depresją. 3 grudnia 2022 r. w warszawskich Łazienkach Królewskich odbyła się pierwsza edycja wyjątkowego biegu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Terapeutów.

BIEGIEM POMAGAM to bieg z przesłaniem i o znaczeniu, które ma wielką moc. Pierwsza edycja miała na celu zebranie środków, które zostały przeznaczone na pomoc poprzez utworzenie grup terapeutycznych oraz grup wsparcia dla dzieci i młodzieży, które zmagają się z depresją oraz stanami depresyjnymi. Tym samym Stowarzyszenie pragnie zwrócić uwagę na zaburzenia zdrowia psychicznego, które w aktualnych czasach stały się poważnym i narastającym problemem wśród młodych osób. Chcemy również zaznaczyć, że okazywana pomoc nie może być opieszała, ponieważ choroby natury psychicznej osłabiają nie tylko jednostkę, ale cały system rodzinny i przez to oddziałują negatywnie na zdrowie psychiczne ich członków, co zwiększa dodatkowo skalę problemu.

Ideą wydarzenia jest niesienie pomocy wszystkim osobom, które tego najbardziej potrzebują. Stąd powstał pomysł na nazwę biegu – BIEGIEM POMAGAM – która od razu wskazuje na pilną potrzebę otrzymania wsparcia. Środki pozyskiwane podczas każdej edycji wydarzenia zostaną przekazane na wspieranie grup, które aktualnie borykają się z trudnościami, środowisk narażonych na marginalizację oraz na pomaganie im w wyjściu z trudnej sytuacji.

“W naszym biegu łączymy to, co dla człowieka jest bardzo istotne i ma działanie prozdrowotne – czyli ruch oraz dobroczynność. Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę w zdrowiu nas wszystkich. Jej brak ma katastrofalne skutki dla organizmu a już po zastosowaniu codziennej dawki ruchu, w naszym ciele wytwarzają się cudowne procesy biochemiczne. To najlepszy antydepresant i środek przeciwlękowy.” – mówi Natalia Macioch Prezes Stowarzyszenia Terapeutów. “Dobroczynność również ma na nas terapeutyczny wpływ. Ofiarowywanie i udzielanie wsparcia innym a także w druga stronę – korzystanie z pomocy innych i proszenie o nią, to umiejętności społeczne, które są kluczowe dla naszego zdrowia psychicznego. Właśnie dlatego w BIEGIEM POMAGAM połączyliśmy te 2 elementy, które uzupełniając się nawzajem, oddziaływują bardzo pozytywnie na nasze zdrowie oraz ogólny dobrostan.”

Zasady biegu są bardzo proste. Może wziąć w nim udział każdy – dorośli i dzieci (za zgodą rodzica/opiekuna) bez względu na swoją sprawność fizyczną. Wyznaczony dystans można przebiec, przetruchtać albo przejść – wystarczy po prostu być z nami tego dnia! Na mecie na każdego uczestnika czekał piękny medal oraz coś na rozgrzanie ciała i ducha. BIEGIEM POMAGAM to bieg niosący pomoc potrzebującym. W naszym wydarzeniu nie liczy się czas ani miejsce na podium ale liczy się uczestnictwo czyli POMOC.

Pamiętajcie! Gdy stajemy się częścią pozytywnej zmiany dla kogoś, w nas samych również zachodzi pozytywna zmiana. Bezradność ustępuje miejsca sprawczości a poczucie osamotnienia wspólnotowości.

>>> GALERIA ZDJĘĆ<<<

SPONSORZY I PARTNERZY