ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO nr KRS 0000180500

+48 501 001 026

Pon -Pt 8:00 - 16:00

FUN RUN dla autyzmu 

Charytatywny bieg w proszkach holi

 

Od 2023 r. co roku w kwietniu w ramach miesiąca świadomości autyzmu, Stowarzyszenie Terapeutów organizuje charytatywny bieg w proszkach holi „FUN RUN”, który ma na celu edukację i propagowanie zrozumienia w społeczeństwie na temat neuroróżnorodności. Uważamy, że wsparcie, empatia i akceptacja są kluczowe dla osób z neuroróżnorodnościami, takimi jak ADHD, autyzm czy Asperger, by mogły funkcjonować w społeczeństwie bez stygmatyzacji. Naszym głównym celem jest zapobieganie społecznemu wykluczeniu osób, które borykają się z życiem w środowisku nie zawsze dostosowanym do ich potrzeb.

 


 

Chmura kolorowych proszków nad Warszawą – za nami 2. edycja biegu FUN RUN!

20 kwietnia 2024 r. na warszawskim Żoliborzu odbyła się 2. edycja charytatywnego biegu w proszkach holi „FUN RUN DLA AUTYZMU”. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem, gromadząc prawie 3 razy więcej uczestników niż rok temu!

Biegacze pokonali 5-kilometrową trasę, okraszoną kolorowymi proszkami holi oraz bańkami, w atmosferze pełnej radości i wspólnego świętowania. Na trasie można było spotkać licznych wolontariuszy, którzy dopingowali każdemu z całych sił. Impreza miała na celu nie tylko promowanie aktywności fizycznej, ale przede wszystkim budowanie świadomości na temat  neuroróżnorodności oraz zbiórkę środków na kolonie terapeutyczne dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu.

Już teraz wiemy, że otrzymane darowizny pozwolą nam na częściowe sfinansowanie organizacji kolonii. Biorąc pod uwagę, że to dopiero druga edycja biegu, to ogromny sukces, który pozwoli na zapewnienie dzieciom z autyzmem beztroskiej zabawy, nauki nowych umiejętności i nawiązywania przyjaźni w gronie rówieśników.

„Jesteśmy zachwyceni frekwencją i zaangażowaniem uczestników!” – mówi Natalia Macioch Prezes Stowarzyszenia Terapeutów – organizator biegu. „Otrzymane darowizny pomogą  zorganizować kolonie terapeutyczne dla dzieci w spektrum autyzmu, które są dla nich niezwykle ważne. To czas beztroskiej zabawy, nauki nowych umiejętności i nawiązywania przyjaźni w gronie rówieśników.”

FUN RUN to nie tylko bieg, ale przede wszystkim manifestacja solidarności z osobami w spektrum autyzmu i ich rodzinami. Wydarzenie pokazało, że integracja i wzajemny szacunek są możliwe, a różnorodność jest wartością, którą należy pielęgnować.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom i sponsorom za pomoc w organizacji biegu i wszelkie otrzymane wsparcie!

I już dziś zapraszamy na kolejną edycję FUN RUN  w przyszłym roku oraz na #BiegiemPomagam w grudniu w Łazienkach Królewskich!
 

 

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE!

 

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PARTNERZY

 

PATRONAT HONOROWY

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

 

 

 

 


NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

DYSTANS 

5 km

CZAS

sobota 20 IV 2024 r. godz 11:00 – 14:00, Miasteczko Biegacza otwieramy o godz. 9.00 (w tym Biuro Zawodów oraz Depozyt)

MIEJSCE I TRASA

Warszawa, na terenie Marymont – Potok, Wybrzeże Gdyńskie (na tyłach Centrum Olimpijskiego), trasa biegu poprowadzona jest na terenie Marymont – Potok, ścieżką edukacyjną wzdłuż Wisły.

GODZINY STARTÓW I ROZGRZEWKI

10:45 – 1 rozgrzewka

11:00 – start 1 tura

11:15 – start 2 tura

11:45 – 2 rozgrzewka

12:00 – start 3 tura

12:15 – start 4 tura

CENY PAKIETÓW 

 • Dorośli
  • 89 zł pierwsze 100 osób, 
  • 109 zł,
  • 129 zł dla wszystkich zapisów stacjonarnych w Biurze Zawodów, również w dniu biegu;
 • Dzieci do 10 lat: 69 zł.

LIMIT UCZESTNIKÓW

900 osób

MEDAL

Medal FUN RUN jest w formie puzzla symbolizującego jedność w różnorodności. Łącząc 4 puzzle z 4 edycji, stworzycie kolorowy znak nieskończoności, będący symbolem neuroróżnorodności. 

 

mapa biegu funrun2024

 

 

 


Jak możesz pomóc?

 

 • Zarejestruj się na bieg!  Wybierz dystans, podaj swoją drużynę i pobiegnij z kolorowym proszkiem holi. Zapisy dostępne są pod adresem: link do zapisów 
 • Wspomóż zbiórkę! Aby zrealizować cel biegu potrzebna jest każda złotówka! Możesz wpłacić darowiznę na stronie: link do zbiórki
 • Zostań Wolontariuszem! Potrzebujemy rąk do pomocy przy organizacji biegu. Skontaktuj się z nami: bieg@terapeuci.org.pl
 • Poleć bieg znajomym! Im więcej osób o nim usłyszy, tym więcej pieniędzy uda nam się zebrać dla dzieci z autyzmem.
 • Zostań Partnerem biegu! Aby zorganizować bieg na najwyższym poziomie potrzebujemy wsparcia finansowego lub barterowego. Zgłoś swoją firmę i stań się sponsorem FUN RUN! Liczy się każda kwota! Napisz maila na bieg@terapeuci.org.pl  lub zadzwoń – 507-583-800 , 530-108-356 a w odpowiedzi przedstawimy Ci naszą propozycję współpracy.

 


Cel biegu

 

W 2024 roku celem naszego charytatywnego biegu w proszkach holi było zorganizowanie wyjazdowych turnusów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu.

Turnusy wyjazdowe terapeutyczne dla młodzieży i dzieci w spektrum autyzmu to cenna forma wsparcia i rozwoju. Podczas takich wyjazdów, specjaliści prowadzący zajęcia starają się dostosować program do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika. Dzięki temu, dzieci i młodzież mają okazję rozwijać swoje umiejętności społeczne, komunikacyjne oraz emocjonalne w bezpiecznej i kontrolowanej atmosferze. Dodatkowo, przebywanie wśród rówieśników daje uczestnikom szansę na budowanie relacji i wzajemne wsparcie. Takie wyjazdy pozwalają nie tylko na rozwój osobisty, ale również na radość i pozytywne doświadczenia, które mogą mieć długotrwały wpływ na życie każdego uczestnika.

Dzięki zebranym środkom podczas pierwszej edycji FUN RUN (22.04.2023 r.) udało nam się zorganizować bezpłatne grupy wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu i zespołem Aspergera.

Te grupy są niezwykle istotne dla rodzin, które mają dzieci z autyzmem. Dzięki nim mogą wymieniać się doświadczeniami, wspierać się nawzajem i zdobywać cenne informacje dotyczące terapii i rozwoju swoich pociech. Cieszymy się, że możemy być wsparciem dla tych wspaniałych rodzin i dalej rozwijać nasze działania na rzecz osób neuroóznorodnych. Wierzymy, że nasze wspólne wysiłki przyczyniają się do budowania bardziej świadomej i wspierającej społeczności.

Partnerem projektu jest Centrum Terapii i Rozwoju Seeds Care.

 

Darowizny można wpłacać klikając w poniższy przycisk. 

darowizna

OPP

Pamiętajcie, że nasze Stowarzyszenie jest organizacja pożytku publicznego (OPP).

nr KRS 0000180500 

To oznacza, że wspierając nasze działania poprzez przekazywanie darowizn, będą one odliczane od Waszego podatku. Dzięki Waszej pomocy możemy kontynuować naszą misję pomagania innym i rozwijania naszych działań na rzecz dobra społeczności. Cieszymy się z każdej formy wsparcia i doceniamy Waszą hojność oraz zaangażowanie. 

 

Dziękujemy za pomoc w tworzeniu lepszego jutra dla wszystkich!

 


Zachęcamy do wolontariatu!

Szukasz sposobu na:

 • Zrobienie czegoś dobrego dla innych?
 • Zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia?
 • Poznanie nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach?
 • Udział w wyjątkowym wydarzeniu charytatywnym z proszkami holi?

Jeśli tak, to wolontariat podczas FUN RUN jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Oferujemy:

 • Możliwość udziału w jedynym takim wydarzeniu w Polsce!
 • Szansę na nabycie nowych umiejętności w zakresie organizacji imprez biegowych.
 • Możliwość poznania innych osób, które chcą pomagać osobom potrzebującym.
 • Satysfakcję i poczucie spełnienia z bycia częścią zespołu, który zmienia życie innych ludzi na lepsze.
 • Zapewniamy niezbędne szkolenia i wsparcie.
 • Przyjazną atmosferę.
 • Zaświadczenie o odbytym wolontariacie.
 • Certyfikat wolontariusza.

Jak zostać wolontariuszem?

 • Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie: bieg@terapeuci.org.pl / 575-234-062
 • W zgłoszeniu podaj nam swoje dane:
  • imię i nazwisko
  • wiek
  • nr telefonu
 • Przyjdź na spotkanie i porozmawiaj z koordynatorem wolontariatu (Lila Henyk)!

Dołącz do nas i zróbmy razem coś dobrego!

 

 


Bieg „FUN RUN” to nie tylko zabawa pełna kolorów i holi, ale przede wszystkim propagowanie tolerancji, równości, samopoczucia, oraz zdrowego trybu życia.

 

Obejrzyj relację wideo z 1 edycji FUN RUN! 

Warszawa, 22.04.2023 r.

 

“Wspieraj – nie oceniaj!” – to motto naszego biegu, które przyświeca nam w dążeniu do wspólnego celu!

REGULAMIN [Kliknij tu!!!]