ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO nr KRS 0000180500

+48 501 001 026

Pon -Pt 8:00 - 16:00

Wesoło, kolorowo i różnorodnie – czyli charytatywny bieg “FUN RUN”, który odbędzie się już 22 kwietnia 2023 r. wirtualnie i stacjonarnie w Warszawie w aurze kolorowych proszków holi i w rytm gorącej muzyki. Do wyboru macie 2 dystanse – 5 i 10 km, które możecie pokonać gdzie chcecie, jak chcecie i z kim chcecie!

 

Kwiecień jest miesiącem wiosny, budzenia się do życia i… miesiącem zdrowia fizycznego oraz świadomości autyzmu. I to właśnie w tym miesiącu zaczynamy budować fundamenty pod wrażliwość społeczną w zakresie spektrum. W kwietniu łączymy aktywność fizyczną z  dobroczynnością, a kolorową zabawę z tolerancją i akceptacją. Dlatego weź udział w naszym hybrydowym biegu i daj się wciągnąć w święto różnorodności!

Wydarzenie jest w pełni charytatywne, a to oznacza, że wszystkie środki otrzymane podczas Waszych zapisów i darowizn, zostaną przekazane na wsparcie osób w spektrum autyzmu.  “FUN RUN” to nie tylko kolorowa zabawa, ale przede wszystkim promocja tolerancji, równości i samoakceptacji a także zdrowego stylu życia.

Ideą cyklicznego biegu “FUN RUN” jest szerzenie wiedzy i świadomości w społeczeństwie na temat neuroróżnorodności. Chcemy pokazać, że nasze mózgi, choć tak różne – typowe i atypowe – nadal są takie same, tylko z różnymi potrzebami. ADHD, Autyzm czy Asperger – nieważne jakie masz rozpoznanie, bo przecież każdy z nas zasługuje na wsparcie, zrozumienie i miłość, bez oceniania i nienawistnych spojrzeń. Właśnie dlatego naszą misją stało się przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osobom neuroróżnordonym, które starają się żyć w świecie skrojonym nie na ich miarę.  W tegorocznej (pierwszej) edycji skupiamy się na rozpoznaniu, od którego wszystko się zaczęło – spektrum autyzmu. Cała kwota pozyskana podczas “FUN RUN” zostanie przekazana na utworzenie cyklicznych grup terpeutycznych dla osób w spektrum autyzmu oraz dla ich bliskich.

5 km a może 10 km? W Warszawie, Krakowie a może w Los Angeles? Dla nas nie jest istotne jaki dystans wybierzesz ani skąd startujesz! Liczy się to, że będziesz z nami na “FUN RUN” – stacjonarnie 22 kwietnia w Warszawie lub wirtualnie od 18 do 23 kwietnia na całym świecie!

W biegu mogą wziąć udział wszyscy – zarówno dorośli jak i dzieci bez względu na swoją sprawność fizyczną. Wyznaczony dystans można przebiec, przetruchtać albo przejść – wystarczy po prostu zarejestrować się przez formularz zamieszczony na stronie https://terapeuci.org.pl/ , wybrać swój dystans oraz dokonać opłaty wpisowej – dorośli od 75 zł do 115 zł, dzieci 55 zł (do 10 lat). Wysokość opłat jest uzależniona od formuły biegu oraz wybranego rodzaju pakietu. Rejestracja online trwa do 16 kwietnia 2023 r. do godz. 23:59, oraz stacjonarnie w godzinach pracy Biura Zawodów.

 

 

 

W wersji wirtualnej możesz pobiec w wybranym dniu od 18 do 23 kwietnia! Swój bieg możesz zarejestrować w aplikacji biegowej a następnie wgrać go na platformę lub aplikację mobilną “STS TIMING” w moduł “FUN RUN”. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcją, którą znajdziesz w naszym regulaminie.

 

 

 

 

PAKIET BIEGACZA

Przed wystartowaniem w biegu koniecznie odbierz w Biurze Zawodów (ul. Białostocka 9, Warszawa) swój pakiet startowy, w którym znajdziesz:

 • numer startowy,
 • worek depozytowy,
 • koszulkę,
 • kolorowy proszek holi,
 • okulary przeciwsłoneczne
 • i upominki od naszych Partnerów.

W biegu wirtualnym do wyboru macie 3 rodzaje pakietów:

 1. pakiet ECO – wirtualny nr startowy, wirtualny medal, wirtualny dyplom, rejestracja biegu w STS TIMING,
 2. pakiet STANDARD – medal, nr startowy, proszek holi,
 3. pakiet FUN – medal, nr startowy, proszek holi, koszulka, okulary, worek depozytowy.

Dla wszystkich wirtualnych biegaczy pakiety wyślemy przesyłką kurierską na adres podany w formularzu rejestracyjnym. Pierwsza wysyłka pakietów rusza 28.02.2023 r.

 

 

 

 

 

 

 

A co na Was będzie czekać w dniu wydarzenia? Na pewno mnóstwo zabawy i radości! Na początek rozgrzejemy się z Klubem Judo ARCUS w rytm energetycznej muzyki. Gdy już wyruszycie w trasę – ubrani cali na biało! – przy każdym pokonanym kilometrze będziemy na was czekać z różnymi kolorami proszków holi oraz ciekawymi atrakcjami. A na mecie każdy otrzyma w pełni zasłużony i upragniony medal. I pamiętajcie – w “FUN RUN” nie liczy się miejsce na podium ani czas, ale obecność i wspólna zabawa.

Co wy na to? Przyznajcie, że też już nie możecie się doczekać! Gwarantujemy, że Wasze baterie zostaną do pełna naładowane pozytywną energią, tolerancją i miłością.

 

 

JAK DO NAS TRAFIĆ

 

 

MEDAL

Wspólnie z firmą MODERN FORMS przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników biegu piękną pamiątkę, którą każdy otrzyma na mecie (bez względu na osiągnięty czas). Medal jest w kształcie puzzla (na pewno kojarzycie ten element również ze spektrum autyzmu), i pierwsze 4 edycje naszego biegu to 4 puzzle, które połączą się w jeden kolorowy znak nieskończoności (logotyp neuroróżnorodności). Bo każdy nasz bieg ma inny cel, ale w sumie przecież jesteśmy jednością. Dlatego pamiętajcie – nie ważne jakie masz rozpoznanie – autyzm, ADHD czy Asperger – zasługujesz na miłość i wsparcie. 💜

HARMONOGRAM WYDARZENIA STACJONARNEGO:

SOBOTA, 22 kwietnia 2023 r
12:00-16.30 godziny pracy Biura Zawodów
12:00-16.30 godziny pracy Depozytu
12:30 Oficjalne otwarcie 1. edycji imprezy biegowej „FUN RUN dla autyzmu”
12:45 Wspólna rozgrzewka z Klubem Judo ARCUS.
13:00 Start BIEGU na 5 km
*ATRAKCJE: Na STARCIE na koniec odliczania wszyscy uczestnicy obsypują się proszkami holi a następnie rozpoczynają bieg. Na trasie co 1 km (4 punkty) wszyscy uczestnicy zostaną obsypani przez wolontariuszy proszkami holi (każda stacja to inny kolor).

13:00 – 16:30 – Strefa relaksu dostępna dla biegaczy
14:00 Zaproszenie do drugiego biegu na 10 km
14:15 Wspólna rozgrzewka z Klubem Judo ARCUS.
14:30 Start BIEGU na 10 km
*ATRAKCJE: Na STARCIE na koniec odliczania wszyscy uczestnicy obsypują się proszkami holi a następnie rozpoczynają bieg. Na trasie co 2 km (4 punkty) wszyscy uczestnicy zostaną obsypani przez wolontariuszy proszkami holi (każda stacja to inny kolor).

 

Wspieraj nie oceniaj – z tym hasłem biegniemy i wspólnie osiągamy cel!

 

WPISOWE NA “FUN RUN”

BIEG STACJONARNY:

 • dorośli:
  • 75 zł pierwsze 100 pakietów,
  • 95 zł od 101 do 600 pakietów,
  • 115 zł dla wszystkich zapisów stacjonarnych w Biurze Zawodów, również w dniu biegu;
 • dzieci do 10 lat: 55 zł.

BIEG WIRTUALNY:

 • 30 zł pakiet ECO (wirtualny nr startowy, wirtualny medal, wirtualny dyplom, rejestracja biegu w aplikacji STS TIMING),
 • 45 zł pakiet STANDARD (medal, nr startowy, proszek holi).
 • 75 zł Pakiet FUN (medal, nr startowy, proszek holi, koszulka, okulary, worek depozytowy).
 • koszt wysyłki w biegu wirtualnym:
  • na terenie Polski – 20 zł
  • poza granicami Polski – 100 PLN

Zobacz jak zarejestrować swój bieg wirtualny!

Maksymalna liczba uczestników to 600 osób.

 

BIURO FUN RUN

Biuro zawodów mieści się w siedzibie naszego stowarzyszenia:

Warszawa, ul. Białostocka 9

Zapraszamy do nas każdego biegacza z Warszawy.

CZWARTEK 20.04.2023

godz. 15:00 – 20:00

PIĄTEK 21.04.2023

godz. 15:00 – 20:00

PAMIĘTAJCIE! W dniu biegu pakiety mogą odebrać tylko biegacze spoza Warszawy.

SOBOTA 22.04.2023

godz. 12:00 – 16:00

Miasteczko Biegacza (na tyłach PKOl, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4).

– – –

Jeśli nie możesz odebrać pakietu osobiście, to możesz upoważnić do tego kogoś innego, tutaj pobierzesz niezbędny do tego druk. Wypełniony dokument należy okazać w biurze zawodów przy odbiorze pakietu.

Biegnie z nami Twoje dziecko? Jesteś uczestnikiem, ale nie ukończyłeś jeszcze 16 lat? Pamiętaj, aby uzupełnić Oświadczenie opiekuna, które pobierzesz tutaj. Wypełniony dokument przynieś do Biura Zawodów.

PORADNIK BIEGACZA! Kliknij tutaj i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat #funRUN.

Pamiętaj, aby zapoznać z Regulaminem biegu.

– – –

 

 WSPIERAJĄ NAS: 

 

– – –

Cele “FUN RUN dla autyzmu”:

 1. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
 2. Wspieranie i akceptacja osób w spektrum autyzmu.
 3. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób w spektrum autyzmu.
 4. Szerzenie wiedzy i świadomości w społeczeństwie na temat neuroróżnorodności.
 5. Krzewienie tolerancji, równości i akceptacji wobec różnorodności.
 6. Promocja Warszawy, jako miasta otwartego i tolerancyjnego wobec osób w spektrum.
 7. Upowszechnianie  oraz budowanie świadomości społecznej na temat znaczenia zdrowia psychicznego w dążeniu do uzyskania dobrego i satysfakcjonującego życia.
 8. Promocja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej.
 9. Promocja zdrowego stylu życia oraz propagowanie dobrych nawyków wśród mieszkańców Warszawy.
 10. Promowanie dobroczynności i bezinteresownej pomocy wobec osób potrzebujących.

– – –

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest na całym świecie 2 kwietnia, który został ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W ramach obchodów w kwietniu na całym świecie realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób w spektrum autyzmu i ich rodzin.

– – –