ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO nr KRS 0000180500

+48 501 001 026

Pon -Pt 8:00 - 16:00

BIEGIEM POMAGAM dzieciom i młodzieży, które mierzą się z depresją. Już 3 grudnia 2022 r. w warszawskich Łazienkach Królewskich odbędzie się pierwsza edycja wyjątkowego biegu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Terapeutów.

BIEGIEM POMAGAM to bieg z przesłaniem i o znaczeniu, które ma wielką moc. Tegoroczna – pierwsza – edycja ma na celu zebranie środków, które zostaną przeznaczone na pomoc poprzez utworzenie grup terapeutycznych oraz grup wsparcia dla dzieci i młodzieży, które zmagają się z depresją oraz stanami depresyjnymi. Tym samym pragniemy zwrócić uwagę na zaburzenia zdrowia psychicznego, które w aktualnych czasach stały się poważnym i narastającym problemem wśród młodych osób. Chcemy również zaznaczyć, że okazywana pomoc nie może być opieszała, ponieważ choroby natury psychicznej osłabiają nie tylko jednostkę, ale cały system rodzinny i przez to oddziałują negatywnie na zdrowie psychiczne ich członków, co zwiększa dodatkowo skalę problemu.

Dzięki dokonanym płatnościom podczas rejestracji na BIEGIEM POMAGAM oraz przekazanym darowiznom na platformie zapisów internetowych, pozyskane środki umożliwią zorganizowanie i wdrożenie odpowiedniego systemu pomocy młodym osobom, które teraz tak bardzo tego potrzebują.

Ideą wydarzenia jest niesienie pomocy wszystkim osobom, które tego najbardziej potrzebują. Stąd powstał pomysł na nazwę biegu – BIEGIEM POMAGAM – która od razu wskazuje na pilną potrzebę otrzymania wsparcia. Środki pozyskiwane podczas każdej edycji wydarzenia zostaną przekazane na wspieranie grup, które aktualnie borykają się z trudnościami, środowisk narażonych na marginalizację oraz na pomaganie im w wyjściu z trudnej sytuacji.

W naszym biegu łączymy to, co dla człowieka jest bardzo istotne i ma działanie prozdrowotne – czyli ruch oraz dobroczynność. Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę w zdrowiu nas wszystkich. Jej brak ma katastrofalne skutki dla organizmu a już po zastosowaniu codziennej dawki ruchu, w naszym ciele wytwarzają się cudowne procesy biochemiczne. To najlepszy antydepresant i środek przeciwlękowy. Dobroczynność również ma na nas terapeutyczny wpływ. Ofiarowywanie i udzielanie wsparcia innym a także w druga stronę – korzystanie z pomocy innych i proszenie o nią, to umiejętności społeczne, które są kluczowe dla naszego zdrowia psychicznego. Właśnie dlatego w BIEGIEM POMAGAM połączyliśmy te 2 elementy, które uzupełniając się nawzajem, oddziaływują bardzo pozytywnie na nasze zdrowie oraz ogólny dobrostan.

Zasady biegu są bardzo proste. Może wziąć w nim udział każdy – dorośli i dzieci (za zgodą rodzica/opiekuna) bez względu na swoją sprawność fizyczną. Wyznaczony dystans można przebiec, przetruchtać albo przejść – wystarczy po prostu być z nami tego dnia! Na mecie na każdego uczestnika będzie czekał piękny medal oraz coś na rozgrzanie ciała i ducha. BIEGIEM POMAGAM to bieg niosący pomoc potrzebującym. W naszym wydarzeniu nie liczy się czas ani miejsce na podium ale liczy się uczestnictwo czyli POMOC.

Jak wyglądają zapisy na bieg? Rejestracja online trwa od 3 października do 30 listopada do godz. 20:00. Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie https://terapeuci.org.pl/biegiem-pomagam/ , następnie wybrać swój dystans – 1 lub 5 km – i dokonać opłaty wpisowej. Przed wystartowaniem w biegu konieczna jest jeszcze wizyta w Biurze Zawodów, w celu odebrania swojego pakietu biegacza, w którym jest min. numer startowy oraz drobne upominki.

Pamiętajcie! Gdy stajemy się częścią pozytywnej zmiany dla kogoś, w nas samych również zachodzi pozytywna zmiana. Bezradność ustępuje miejsca sprawczości a poczucie osamotnienia wspólnotowości.

Zapisz się na nasz bieg i zostań Pomocnikiem św. Mikołaja!

     

– – –

Wysokość wpisowego na “BIEGIEM POMAGAM – Bieg pomocników św. Mikołaja”:

  • pierwsze 50 pakietów: 45,00 zł

  • od 51 do 100 pakietów: 55,00 zł

  • od 101 do 300 pakietów: 60,00 zł

  • od 301 do 400 pakietów: 65,00 zł

  • rejestracja w Biurze Zawodów: 70,00 zł

– – –

AKCJA RABATOWA – “W GRUPIE SIŁA!” 

 

Drodzy biegacze mamy dla Was super wiadomość!

W ramach zapisu do jednej drużyny, przysługuje Wam rabat w wysokości:

  • zapis minimum 5 uczestników do jednej drużyny – rabat -5% od wartości opłaty wpisowej,
  • zapis minimum 10 uczestników do jednej drużyny – rabat -10% od wartości opłaty wpisowej.

Równowartość rabatu zwracana jest każdemu z członków drużyny w formie płatności online na ten sam nr konta z którego została dokonana opłata wpisowa.

Przelew automatyczny wykonywany jest po zakończeniu wszystkich zapisów, tj. po 30.11.2022 lub wcześniej, w przypadku wyprzedania wszystkich pakietów.

To jak? Zbieracie już członków do swoich drużyn?

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapisów w naszym biurze zawodów.

Pamiętajcie że jeżeli chcecie żeby wasz pakiet startowy został odebrany przez kogoś innego, niezbędne będzie dostarczenie do nas upoważnienia do odbioru pakietu startowego. Kliknij żeby pobrać wzór.

 

 

 

 

Partner strategiczny

Partnerzy

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Patronat Honorowy

Patronat medialny

 

 

 

 

– – –

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia:

Regulamin Kliknij żeby przeczytać.

Przeczytaj również nasz poradnik biegacza! 🙂

Poradnik Biegacza Kliknij żeby przeczytać.