ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO nr KRS 0000180500

+48 501 001 026

Pon -Pt 8:00 - 16:00

“BIEGIEM POMAGAM – Bieg pomocników św. Mikołaja” po raz drugi w Warszawie! Do wyboru są aż 3 dystanse w pięknej scenerii Łazienek Królewskich i aurze świątecznego nastroju a także moc pozytywnych atrakcji i rozgrzewających zimowych hitów. Zapraszamy Was do udziału w magicznym biegu!

 

Startuje druga edycja charytatywnego biegu, którego ideą jest promowanie zdrowia psychicznego, dobroczynnosci oraz aktywności fizycznej, czyli tych elementów, które dla naszego dobrostanu są bardzo istotne. Organizując ten bieg, chcielibyśmy dodatkowo utrwalać w naszym społeczeństwie świadomość na temat tego, jak ważne jest niesienie pomocy innym, a tym samym pokazać, że pomaganie ma dla nas charakter terapeutyczny.

 

Tegoroczna edycja ma na celu wsparcie psychologiczne dzieci i młodzież w depresji oraz ze stanami depresyjnymi, a wszystkie środki otrzymane podczas Waszych zapisów i otrzymanych darowizn, zostaną przekazane na przygotowanie dla nich tygodniowych turnusów terapeutycznych podczas kolejnych wakacji (lato 2024). Pozyskane fundusze umożliwią zorganizowanie i wdrożenie odpowiedniego systemu pomocy młodym osobom, które teraz tak bardzo tego potrzebują.

 

Bieg planowany jest na 2 grudnia 2023 r. (sobota) w godzinach 10.00 – 14.00 w warszawskich Łazienkach Królewskich, na dystansie 1, 5 oraz 10 km, dla ok 700 uczestników. W biegu mogą wziąć udział wszyscy – zarówno dorośli jak i dzieci bez względu na swoją sprawność fizyczną. Wyznaczony dystans można przebiec, przetruchtać albo przejść – wystarczy po prostu zarejestrować się przez formularz zamieszczony na stronie https://terapeuci.org.pl/ , wybrać swój dystans oraz dokonać opłaty wpisowej – dorośli od 80 zł do 120 zł, dzieci 60 zł (do 10 lat). i być z nami tego dnia. Na mecie na każdego uczestnika będzie czekał piękny medal oraz coś na rozgrzanie ciała i ducha. BIEGIEM POMAGAM to bieg niosący pomoc potrzebującym. W naszym wydarzeniu nie liczy się czas ani miejsce na podium ale liczy się uczestnictwo i zaangażowanie.

Rejestracja online trwa do 26 listopada 2023 r. do godz. 23:59, a stacjonarnie w godzinach pracy Biura Zawodów. Przed wystartowaniem w biegu koniecznie odbierz w Biurze Zawodów (ul. Białostocka 9, Warszawa) swój pakiet startowy, w którym oprócz numeru startowego i koszulki, znajdziesz również upominki od naszych Partnerów.

A co na Was będzie czekać w dniu wydarzenia? Na pewno mnóstwo zabawy, miłości, świątecznej atmosfery i radości! Na początek rozgrzejemy się z Klubem Judo ARCUS w rytm zimowych hitów a także roztańczymy podczas zajęć ZUMBY! W trasę wyruszycie ubrani niczym profesjonalni pomocnicy św. Mikołaja, a na mecie każdy otrzyma w pełni zasłużony i upragniony medal. I pamiętajcie – w “BIEGIEM POMAGAM” nie liczy się miejsce na podium ani czas, ale obecność, wsparcie i wspólna zabawa.

 

Gdy stajemy się częścią pozytywnej zmiany dla kogoś, w nas samych również zachodzi pozytywna zmiana. Bezradność ustępuje miejsca sprawczości a poczucie osamotnienia wspólnotowości.

 

Zapisz się na nasz bieg i zostań Pomocnikiem św. Mikołaja!

 

 

 

– – –

 

Pamiętaj, aby zapoznać z Regulaminem biegu.

 

Wysokość wpisowego na “BIEGIEM POMAGAM”

 • dorośli:
  • 80 zł pierwsze 100 pakietów,
  • 100 zł od 101 do 700 pakietów,
  • 120 zł dla wszystkich zapisów stacjonarnych w Biurze Zawodów, również w dniu biegu;
 • dzieci do 10 lat: 60 zł.

 

Maksymalna liczba uczestników to 700 osób.

Organizatorami biegu są Stowarzyszenie Terapeutów.

 

– – –

 

Cele “BIEGIEM POMAGAM”

 1. Wspieranie dzieci i młodzieży, które zmagają się z depresją oraz stanami depresyjnymi, poprzez tworzenie dla nich tygodniowych wyjazdów terapeutycznych.
 2. Upowszechnianie  oraz budowanie świadomości społecznej na temat znaczenia zdrowia psychicznego w dążeniu do uzyskania dobrego i satysfakcjonującego życia.
 3. Promocja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej.
 4. Promocja zdrowego stylu życia oraz propagowanie dobrych nawyków wśród mieszkańców Warszawy.
 5. Promowanie dobroczynności i bezinteresownej pomocy wobec osób potrzebujących.

 

 

– – –

 

Stowarzyszenie Terapeutów to organizacja pozarządowa, która zrzesza psychologów, terapeutów, psychoterapeutów i pedagogów specjalnych, których łączy idea wspierania zdrowia psychicznego oraz wielka pasja w tym co robią.

 

– – –