ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO nr KRS 0000180500

Rekrutacja na rok 2018/19

Zapraszamy dzieci do przyjaznego, małego przedszkola na Saskiej Kępie. Mamy 15-osobową grupę różnowiekową, w której 5 miejsc jest przeznaczonych dla dzieci ze spektrum autyzmu.

Od września 2018 r. będziemy mieć 3 wolne miejsca dla dzieci od 3 do 5 lat! Od maja do czerwca prowadzimy adaptację nowych przedszkolaków.

 

Dzień otwarty 24 kwietnia

Po popołudniu 24 kwietnia możecie Państwo poznać nasze przedszkole i kadrę.

Planujemy dla dzieci i rodziców zajęcia ruchowe z elementami Integracji Sensorycznej i gimnastyki wg. W. Sherborne oraz działania plastyczne z wykorzystaniem elementów terapii ręki i systemu Edukacja Przez Ruch.

Zarówno dzieci, jak i rodziców zapraszamy w swobodnych ubraniach, nie krępujących ruchu. Będziemy pracować pastelami, a więc ubrania mogą się pobrudzić. Prosimy o obuwie na zmianę.

Zgłoszenia na dzień otwarty przyjmujemy mailowo:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu prosimy podać imię, wiek i płeć dziecka

Dyżurujący w Poradni terapeuci udzielają wsparcia, informacji, porady, doraźnie diagnozują potrzeby podopiecznego i rodziny. Jeśli jest to możliwe od strony merytorycznej i kadrowej, Stowarzyszenie Terapeutów obejmuje rodzinę programem długofalowej pomocy.
Poradnia nie ogranicza swoich działań wyłącznie do osób z autyzmem. Można tu zwrócić się o pomoc i wsparcie w sytuacji problemów osobistych, rodzinnych, małżeńskich, i in.

Zgłoszenia:

tel. 22 670 02 97, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Punkt Przedszkolny funkcjonuje 5 razy w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00 i ma w ofercie zajęcia ruchowe, edukacyjne, muzyczne, integracyjne i inne. Poprzez zabawę dzieci kształtują umiejętności społeczne, samoobsługowe, manualne. Działa w lokalu Stowarzyszenia Terapeutów przy ul. Międzynarodowej 47A w Warszawie. W Punkcie Przedszkolnym znajduje się 5 miejsc dla dzieci z autyzmem.

Zgłoszenia:
Joanna Kaliszek
tel. 22 617 71 70, 600 809 543
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Działania adresowane do osób z autyzmem oraz otoczenia ich społecznego. Polegają na stałej pracy z całym systemem rodzinnym podopiecznego, diagnozowaniu potrzeb i trudności, z którymi systemy te nie potrafią same sobie poradzić i angażowaniu osób z naturalnego otoczenia społecznego do wsparcia i pomocy. Sama zmiana postawy np. sąsiadów, czy personelu sklepu z wrogiej i pełnej lęku na bardziej akceptującą i rozumiejącą powoduje redukcję napięcia, a co za tym idzie zmniejszenie niepożądanych objawów u podopiecznego. Realizatorzy programu starają się współpracować ze wszystkimi służbami i instytucjami, które mają kontakt z danym systemem rodzinnym osoby z autyzmem i motywować je do spójnych, celowych działań (są to szkoły, poradnie, ośrodki rehabilitacyjne, itp.). W efekcie rodziny te zaczynają pełniej brać udział w życiu publicznym, nie chodzą „naznaczone”, w pełniejszy sposób korzystają ze swoich potencjałów – przy precyzyjnie adresowanym wsparciu zaczynają w większym stopniu funkcjonować w oparciu o własne możliwości.
 
Zgłoszenia:
Natalia Macioch
tel. 530 108 356
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Ośrodek Integracji Społecznej został powołany w lutym 2005 roku jako placówka dziennego pobytu, terapii i rehabilitacji dla osób z autyzmem i podobnymi zaburzeniami rozwojowymi. Od 2019 roku dysponujemy dwoma ośrodkami, do których nabór trwa przez cały rok. Zapraszamy do Ośrodka przy ulicy Białostockiej 9 i przy ulicy Kijowskiej 11.
 
Podczas zajęć w Ośrodku podopieczni nabywają umiejętności w zakresie samoobsługi, komunikacji, rozszerzają się ich doświadczenia społeczne, uczą się radzić sobie z napięciem w sposób konstruktywny, pojawiają się między nimi relacje, poprawia się funkcjonowanie zadaniowe, emocjonalne i społeczne. W bezpiecznych emocjonalnie warunkach osoby z autyzmem biorą udział zajęciach grupowych takich jak terapia zajęciowa, muzykoterapia, trening umiejętności społecznych, zajęcia kulinarne, zajęcia ruchowe oraz w zajęciach indywidualnych dostosowanych do programu terapeutyczno-rehabilitacyjnego formułowanego dla każdego podopiecznego:
 - Integracja Sensoryczna,
 - nauka umiejętności samoobsługowych w tym higienicznych,
 - zajęcia relaksacyjne i komunikacyjne

Ośrodek działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
Zgłoszenia kandydatów do Ośrodka:
Piotr Bielawski
tel. 22 670 02 97, 507 134 931
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
©2021 Stowarzyszenie Terapeutów. All Rights Reserved. Designed By Stowarzyszenie Terapeutów

Proszę opublikować moduł w pozycji offcanvas